Couple-discussing-financesБільшість пар хочуть жити мирно, довго і щасливо.  Окрім усього іншого для цього потрібно навчитись відверто говорити про гроші.  Чи ви в шлюбі, чи тільки почали серйозні стосунки, гарна ідея начистоту показати своє фінансове становище партнеру, навчитися ділитися фінансовими цілями, і почати говорити про ваші фінансові звички.

Хоча я фінансовий блогер, я не досконалий. Я до сих пір іноді пускати пил в очі.  Я людина. Але одне я добре я точно роблю прекрасно: чесне спілкування про фінанси з моєю дружиною.

І тим не маю на увазі: «Мила, ти оплатила рахунок за комуналку в цьому місяці?» Я маю на увазі, що ми добре говоримо про:

 • Як ми робимо щоденні витрати у порівнянні бюджетом місяця.
 • Наші фінансові пріоритети на майбутній рік.
 • Наші фінансові цінності і наші довгострокові цілі.

Наше вміннянормально обговорювати гроші має коріння в історії. Наприклад, задовго до того, як ми одружилися, я сказав їй:

«Слухай,  я от 800000 гривень боргів накопичив;  ти все ще  хочеш одружитися зі мною?». Звичайно, я також сказав їй:»У мене є план почати свій бізнес, контролювати витрати, і виплатити всі борги».

Я це зробив! Думаю, що вона прийняла правильне рішення, і, сподіваюся, вона підтвердить!

Дозвольте мені показати вам, як зробити вашому партнеру в стосунках чудовий подарунок який може просто перетворити ваші відносини: відверта розмова гроші!  Ось шість стратегій, які працювали у нашому шлюбі, де ми говоримо про гроші чесно, і часто.

6 способів, щоб провести продуктивну сімейну розмову про гроші

 1. Погодьтесь не погоджуватись

Чоловіки і жінки сприймають гроші по різному. Але чим більше ви говорите про свої цінності і відмінностях з вашим партнером, тим менше ви будете обурюватися фінансовим рішенням коханої людини, які ви не можете зрозуміти.

Наприклад, дружина і я згодні, що новий автомобіль потрібен в нашому майбутньому, але ми не сходимося скільки витратити. Вона спокушаєтьсясолодкими рекламами угод на абсолютно нові автомобілі, в тому числі 0% фінансування з нашим хорошим кредитом. Я теж хотів би новий автомобіль (і я не обов’язково проти них), але я насторожено ставляться до автокредиту в три або чотири роки, навіть при 0% річних. (Я просто витрачав роки на вибирання боргів, і я не готовий повернутися в … навіть якщо це в зовсім інших обставинах.) Один з нас збирається поступитисяв цій дискусії, і це нормально. Головне, ми обговорюємо плюси і мінуси, і ми в кінцевому підсумку приймемо рішення разом.

 1. Не робіть розмовуподією року

Не чекайте, поки ви не будете засмучені великий покупкою яку ваш партнер зробив, щоб підняти фінансову тему. Кращий спосіб говорити про гроші потроху кожен день. Гроші є частиною життя. Це не має великого значення, поки не постане великапроблема. І секрети станутьрано чи пізно великою проблемою, коли ви не говорите про це і/або приховуєте речі.

 1. Фокус на сильні сторони один одного

Пам’ятайте, як я сказав, що навіть пишучи про фінанси кожен день, я не досконалий? Ну, ось приклад: я теж часто роблю емоційні покупки! Я людина. І вірте цьому чи ні, дружина краще робити практичні рішення про те, що купити зараз і що купити пізніше. Коли я імпульсивний, вона уповільнює мене.

Проте, дружина не найкращий менеджер наших рутинних справ як то комунальні рахунки у встановлені терміни або податкові справи. Так що, як тільки  ми одружилися, я почав контролювати, що всі наші рахунки оплачені і важливі документи збережені. Простіше кажучи, наші фінанси краще живуть разом, ніж вони були б відділені один від одного, і не тільки тому, що ми спільно платимо іпотеку та купуємо продукти.

 1. Говоріть про цінності, а не про цифри

Це супреважливо! Якщо ви любите моду, дизайнерське  пальто за півціни ($250) не може бути просто виправданою витратою, це просто суперпокупка !! Але коли ви намагаєтеся пояснити це своєму партнеру, який тільки скуповується на Даринку в Києві, він або вона може засмутитися.

«Але пальто було всього лише $ 200,» ви будете говорити. «Тивитратив(ла) на подорож в Карпати вдвічі більше минулого місяця!»

У цьому випадку мова йде не про конкретну суму.

Число це лише частина історії. Це про те, що ви цінуєте. Якщо ви хочете, щоб вас зрозуміли, чому вам потрібно  пальто за $ 250  наприкінці зими, вам потрібен час, щоб пояснити, чому ви цінуєте його, і ваш партнер повинен взяти час, щоб зрозуміти.

 1. Ніколи не брехати!!!

Ви не можете прирівняти нове плаття або ставку $ 100 на фінал Ліги чемпіонів за спиною свого партнера до обману, але збиток дуже реальний. Фінансова невірність за деякими дослідженнями, характерна для  25-35% американців. Найбільше, що ви можете зробити, щоб говорити про гроші з вашим партнером з легкістю на душі? Завжди кажіть правду і нічого не приховуйте.

 1. Розмова про те як заробляти гроші, а не тільки як їх витрачати

Я думаю, що ми часто занадто великий акцент на тому, як ми витрачаємо, заощаджуємо і інвестуємо гроші і занадто мало про те, як ми заробляємо наші гроші. Я також думаю, що, спосіб як ми заробляємо наші гроші-наші робочі місця, наші підприємства, наші інвестиції, формує наші загальні відносини з грошима.

Наприклад, розглянемо дві людини, Емі і Джо. Емі багато заробляє у вимогливій, напруженій роботі,яку вона не любить. Вона може дозволити собі хороший будинок і новий автомобіль підвищеної комфортності. Джо, з іншого боку, запускає свій власний бізнес, майстерня по ремонту мотоциклів. Він старанно працює, щоб бути впевненим, і заробляє достатньо грошей, щоб задовольнити його потреби. Джо живе в дуже скромній квартирі і їздить на старому мотоциклі, він продовжує працювати, але водночас він сам собі господар, і він любить свою роботу. Він не являє себе у роботі на когось.

Якби ви запитали Джо і Емі чи відчувають себе багатими, вони обидвоє скажуть так, але з абсолютно різних причин.

Говорячи про те, як ви хочете заробити гроші є життєво важливою частиною вашої розмови. Якщо ви коли-небудь хочете працювати неповний робочий день, відкрити свій власний бізнес, або вийти на пенсію рано щоб не працювати взагалі; чи ви хочете знати, як ваш партнер відчуває себе з цього приводу? Це також важливо, щоб обговорити, які речі будуть виглядати в ваших відносинах в цих загальних сценаріях:

 • Що робити, якщо ваш партнер заробляє значно більше?
 • Що робити, якщо ваш партнер втрачає свою роботу і потребує підтримки?
 • Що робити, якщо ваш партнер йде на курси перекваліфікації і змінює професію?
 • Що робити, якщо ви або ваш партнер вирішує бути вдома і виховувати дітей?

Розумні пари будуть говорити про такого роду сценарії, перш ніж вони вже прямо за рогом.

Як почати розмову

Почати не так просто, особливо в нових відносинах (особливо якщо ви ніколи не говорили фінанси раніше). Ось кілька способів, щоб почати:

Будьте випадковим

Згадайте, що ви хотіли б поговорити про гроші, перш ніж поринути в неприємні питання. Промацати реакцію вашого партнера. Не використовуйте суперечку через гроші, як можливість почати говорити про них.

Починайте повільно

Почніть з більш простих тим, якфінансові цілі і просувайтесь в напрямку більш чутливих тем, як борги і активи.

Проявляйте розуміння

Розмова про гроші може змусити нас почувати себе уразливими, так що ви можете побудувати довірчі відносини з вашим партнером, тількипроявляючи розуміння і підтримку. Найгірше для ваших відносин, якщо він або вона спотворять правду про гроші. І пам’ятайте, що це може бути розчарування, щоб дізнатися ваша кохана людина має тонну боргу або жахливу історію витрат, але це також не сприяє здоровим, довірчим відносинам, щоб жити з цією інформацією в тумані.

Переклад з англійської блогу moneyunder30 здійснено Любомиром Остапівим, автором блогу Сімейний Бюджет (www.familybudget.com.ua)